Členstvo

O
čem
to je

Plnohodnotným členem 5P se zájemce stane pouze absolvováním křtu. Tento vrcholný okamžik patří mezi hlavní body programu na v podstatě všech akcích konaných Perutí. Adept si vybere z již pokřtěných členů 5P Kmotra, který pronese řeč, v níž podporuje kandidáta a obhajuje jeho záměr stát se plnohodnotným členem Peruti. Neměl by při tom opomenout žádný z předpokladů, které jej v dostatečné míře kvalifikují pro náročný perutní život.

 

Při obřadu samotném Pivní pohan poklekne před stojícím Náčelníkem, za členovými zády pak stojí Kmotr, který ceremonii zahájí řečí, v níž žádá Náčelníka, Předsednictvo a členy 5P, aby přijali Pivního pohana do svých řad. Poté pokračuje neoficiální částí projevu, kde vyzdvihuje pivní kvality člena. Po Kmotrovi se ujímá slova Náčelník a vyzývá novokřtěnce, aby složil slavnostní slib člena První Pražské Pedagogické Pivní Peruti. Ten tak radostně vykoná těmito slovy: „Já, (jméno novokřtěnce), slibuji dnes slavnostně před svými budoucími pivními druhy, že budu oddaný svému Prezidentovi, Náčelníkovi a Předsednictvu První Pražské Pedagogické Pivní Peruti, že budu přítelem ostatních pijanů a obhájcem piva na celém světě, že budu ctít opilejší kolegy a budu vždy hrdý na svou Peruť a mým nejoblíbenějším nápojem pak bude pivo. K tomu mi dopomáhej, kdo chceš!“

Náčelník za pronášení křtících formulí vytasí meč, uctí jej, poté jej namočí do prvního pedagogického půllitru plného piva, opět uctí, poklepe jím na levé rámě pohana, uctí a poklepe jím na pravé rámě pohana. Novopečený Pivní člen pak na ex vypije svůj p.p.p.p.p. Nakonec následuje dlouhé a bujaré slavení křtu s ostatními členy 5P.

Právo obracet pivní pohany na správnou víru obdržel Tomáš Mikeska na svých narozeninách v roce 1996, kdy jej Čestný prezident Petr Čornej pasoval prvním Náčelníkem 5P. Náčelník projevenou laskavost neponechal bez odezvy a okamžitě jej pokřtil. Dne 31. října 1996 na oslavě vniku 5P pak Náčelník uvedl do úřadu Kaplana 5P Michala Řezáče. Tím byla vyřešena složitá otázka, kdo má mít pravomoc křtu a jak jí měl nabýt, aby byl Katamahú se svými ovečkami spokojen, a zároveň bylo zažehnáno potenciální nebezpečí boje o investituru. Následně byli pokřtěni první členové Předsednictva (Anička Huliciusová, Jana Pepa Kočišová, Jiří Džordž Bašta, Martin Majer, Robert Boban Novotný a Jan Šuma Šumák).

Velký ohlas prvního křtu osvědčil, že se na každé další akci 5P vždy najde dostatek nových zájemců a že náčelnický meč nebude muset nikdy dlouho zahálet. A tak to funguje do dnešních dnů.

chceš se taky přidat?

Napiš nám

Sociální sítě

Home     Novinky     Byltén     Organizace     O nás     Kontakt

Pedagogická fakulta

Univerzity Karlovy

info@petipecko.cz

bude doplněno