organizace pětipéčka

 

Organizace 

Organizace První Pražská Pedagogická Pivní Peruť je zářným příkladem klasické studentsko-profesorské organizace s bujným společenským životem. 5P vytváří příjemné, takřka rodinné pohodově-relaxační prostředí, které je vynikající živnou půdou pro vznik nepřeberného množství studentských nápadů a stejně skvělou dílnou pro jejich realizaci.

Více o organizace se dozvíš zde.

Stanovy
i

dějiny

Fungujeme už přes 22 let, za tu dobu jsme si už něco odpili a především toho spolu hodně zažili.  O tom kudy vedly naše první pivní krůčky si přečti už sám.

předsednictvo

Kdyby náčelníkovi hráblo, tak je tu Předsednictvo, které se stará, aby spolek dál mohl vzkvétat a růst.

náčelníci

Každé společenství potřebuje nějakou tu hlavu pomazanou, a tu my máme!

členstvo

Nejdůležitější složka Pětipéčka. Lidi, pro které stojí za to pít!

Dějiny 5P

Peruť byla založena několika studenty oborových kombinací s historií, v prvních letech dominovali studenti oborů čeština-dějepis a dějepis-občanka. Nápad vznikl víceméně z recese na památné exkurzi v Holubově, když studenti a jejich velectěná katedra holdovali nejoblíbenějšímu nápoji. Slavnostní založení pak záhy po návratu proběhlo na Baráčnické rychtě dne 18. října 1994. Během následného intenzivního rozvoje výrazně narostl počet členů a příznivců pivní perutě, sdružení, jehož hlavním posláním bylo, je a bude konzumace jakéhokoliv kvalitního piva v neomezeném množství.

Přečti si více o našich dějinách zde.

Náčelnictvo

Každý podnik musí mít svého šéfa – Pětipéčko má Náčelníka. Tento středobod perutního života jako celku i každého člena samotného s sebou nese kromě značných poct a velké vážnosti (podle Stanov musí člen svého Náčelníka řádně ctít a bránit) i jedno specifikum: Náčelník musí »nejpozději v 5. ročníku odstoupit a vypsat volby na svoje místo«. Zatím se žádný z Náčelníků nepokusil vyhnout své transformaci v Exnáčelníka, a proto se Peruť sklonila během uplynulých let již pod osmi náčelnickými meči.

Přečti si více o náčelnících zde.

Předsednictvo 5P

Předsednictvo PPPPP Předsednictvo PPPPP je nejvyšším zákonodárným a výkonným orgánem a má právo vydávat pravidla chování pro společnost. Předsednictvo PPPPP se schází alespoň jednou měsíčně (tradičně první středu v měsíci v hospůdce U Rytíře). Předsednictvo se skládá z řádných a mimořádných členů. Řádnými členy Předsednictva jsou Náčelník, pět Podnáčelníků, Tajemník, Pokladník, Světící Kaplan, Šéfredaktor Bylténu a členové Rady 5P. Mimořádnými členy Předsednictva jsou Exnáčelníci a Emeritní Kaplani.

Členstvo

Plnohodnotným členem 5P se zájemce stane pouze absolvováním křtu. Tento vrcholný okamžik patří mezi hlavní body programu na v podstatě všech akcích konaných Perutí. Adept si vybere z již pokřtěných členů 5P Kmotra, který pronese řeč, v níž podporuje kandidáta a obhajuje jeho záměr stát se plnohodnotným členem Peruti. Neměl by při tom opomenout žádný z předpokladů, které jej v dostatečné míře kvalifikují pro náročný perutní život.

Více o tom, co obnáší být členem zde.

Generace 
VIII

Martin Zelinka 
Náčelník

Někdo ten půllitr držet v ruce musí a pro tuto chvíli jsem to já.

Stefanie Bílková
Tajemnice

Slovy profesora Vlnase: Duše Pětipéčka.

Tomáš F. Nečesaný
Světící Kaplan

Beze mě jste jen prostí studenti.

Jan Geier
Pokladník

Nemám a nedám, sám mám málo.

Barbora Bejvlová
Šéfredaktorka Bylténu

Však si to pak přečtete v dalším čísle.

Podnáčelník za 1. ročník bakalářského studia: Josef Sučík

Podnáčelník za 2. ročník bakalářského studia: Milan Peřina

Podnáčelník za 3. ročník bakalářského studia: Martin Daněk

Podnáčelník za 1. ročník navazujícího magisterského studia: Veronika Barvíková

Podnáčelník za 2. ročník navazujícího magisterského studia: Karel Dinda

 

Členové rady 5P: Matouš Žmolil, Tess Konečná, Zdeněk Kovář, Tomáš „Ozzák“ Brunclík

Mimořádní členové Předsednictva: František Grunt, Miroslav Houska, Petr Mikeska, Tomáš Mikeska, Petr Procházka, Martin Rejšek, Michal Řezáč, Martin Okleštěk, Filip Teigiser.

Pokud piješ pivo piš nám jak je libo

Začni už teď

Sociální sítě

Home     Novinky     Byltén     Organizace     O nás     Kontakt

Pedagogická fakulta

Univerzity Karlovy

info@petipecko.cz

bude doplněno